Her gün gelişiyoruz ve değişiyoruz değil mi? Dünkü halimizi beğenmeyip bugün olsa yapmazdım diyebiliyoruz. Bugünkü aklım olsa daha farklı olurdu diyebiliyoruz. Hayat aslında hem çok kolay, hem çok karmaşık bir şey değil mi? Düğümlerle bezenmiş bir ipi hayat olarak düşünelim şimdi yavaş yavaş düğümleri çözersek hayatımız güzelleşir kolaylaşır değil mi? Peki, bu düğümleri çözmenin yolları nelerdir? Başta kendinizi, daha sonra etrafınızı mutlu edecek sebepler bulmak, olaylar yaratmaktır. O zaman hayat basitleşir, güzelleşir.

Ben de elimden geldiğince size bu konuda yardımcı olmak istedim ve size kendimce yeni yılda yapmak isteyebileceğiniz, kendinizde güzel değişimlere şahit olmanıza yardımcı birkaç seçenek sundum. Kendinizi mutlu hissetmenizi, hayal gücünüzü geliştirmenizi sağlayacak, insanlarla iletişimin verdiği huzuru bulduracak bir liste olmuştur umarım.

1. Bir Kişiye Umut Ol

Gözlerinle, sözlerinle, desteğinle birine kuvvet ol, onun umudu ol. Konu ne olursa olsun içinde güzelliklerin filizlenmesine yardımcı ol.

2. Yeni Bir Hobi Edin

Bu basitçe bir kursa git mesajı değil, sana aslında çok ters olan sana çok farklı bir şey öğretecek bir hobiden bahsediyorum. Bu evde video izleyerek origami sanatı öğrenmende olabilir, su korkun olup da yüzme kursuna başlamak da.

3. Aklın Başındayken Asla Yapmayacağın Bir Şey Yap

Mantıkla değil de, duygularla hareket etmekten bahsediyorum anlık hislerinle, o anda içinden geçenlerle. Örneğin bir mekanda beğendiğin bir leydi ya da beyefendinin numarasını istemek gibi yada onu dansa kaldırmak gibi.

4. Sevdiğin İnsana Bir Şiir Yaz

Bu şiiri ona okumak zorunda değilsin. Sadece yaz, içini dök, sevgini dile getir korkmadan, düşünmeden cesurca. Ne kadar rahatladığını göreceksin. Daha sonra beğenirsen eğer okuyarak ilişkinizi pekiştirebilir, beğenmezsen de direk buruşturup çöpe atabilirsin.

5. El Emeğinle Bir Hediye Yap ve Birine Ver

Sadece sana ait olan, gerçekten uğraştığın emek verdiğin bir şeyden bahsediyorum. Bu bir örgü, takı veya kağıt sanatıyla yapılmış bir figür olabilir yeter ki düşün, uğraş ve gerçeğe dönüştürüp birini sevindir.

6. Seni Her Gün Hedefine Ulaşmaya İtecek Bir Nesne Bul

Bu nesne herhangi bir şey olabilir. Saçma veya çok mantıklı. Büyük yada küçük. Belki de hayali bir şey ama onu mutlaka bul ve odanda bir yere koy, onun orada olduğunu bilmek sana kuvvet verecek ve her gün görmek hedefine ulaşmaya olan heyecanını arttıracaktır.

7. Her Gün En Az On Sayfa Kitap Okumayı Huy Edin

Herhangi bir konuda bir kitaptan bahsediyorum içine ne sinerse. Bu bir masal kitabı bile olabilir, sadece al ve oku iyi geleceğinden fazlasıyla eminim.

8. Hayal Dünyanda Kendi Kahramanını Yarat

Hepimiz filmlere, dizilere oradaki karakterlere özenmişizdir değil mi? Şimdi kendi hayal dünyamızın ipleri elimizde, o çok istediğiniz güçlerin hepsini dahil edin ve kendi kahramanınızı yaratın. Zamanı geldiğinde o kahramanın zaten içinizde bir yerde olduğunu göreceksiniz.

9. Bir Çocuk Sevindir

Bir oyuncak, bir söz, bir yemek, bir kitap her ne olursa olsun başını okşa ve onu sevindir içindeki çocukta buna çok sevinecektir.

10. Kendine Küçük Bir Hedef Koy ve Onu Başarmanın Mutluluğunu Yaşa

Bu hedef mutlaka küçük ve ulaşılabilir bir şey olsun, başardığında alacağın keyfi şimdiden merak ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here